Dieta mind. Sposób na długie życie

Dieta mind. Sposób na długie życie

Indeks: 9788380212022

36,10 zł

(36,10 zł szt)

Autor: Mikołaj Choroszyński
Wydawnictwo: M
Format: 16,5 x 22 cm, s.254, oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8021-202-2

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

W odwiecznym dążeniu człowieka do wydłużania życia, pragnieniu, które często nie pociąga za sobą konkretnych działań i jeszcze bardziej konkretnych zaniechań, tym czego brakuje najbardziej jest wiedza. Czytelna, jasna, pokazująca to, co nam sprzyja, jak i to, co nas zaburza. Po tysiącach lat wielkiego pragnienia, abyśmy wreszcie przestali być głodni, gonitwach z lukami i dzidami za dzikim zwierzem oraz modlitwach o deszcz i łagodne zimy, ludzkość osiągnęła to, co było tylko marzeniem - przestaliśmy być głodni, otacza nas morze jedzenia i ocean żywnościowej obfitości. Jednak dotychczasowe marzenie okazało się być także wielką pułapką - jedną z najpoważniejszych chorób współczesności jest otyłość, a obżarstwo wpisano na listę kluczowych uzależnień behawioralnych. Mając róg żywnościowej obfitości potrzebujemy... diety, zrównoważonej, bogatej w to, co sprzyja naszemu zdrowiu.

Książka Mikołaja Choroszyńskiego trafia celnie w tę potrzebę i to oczekiwanie. Jest nie tylko profesjonalna z perspektywy naszej wiedzy o odżywianiu, zdrowym żywieniu, ale także porywająca i ciekawa, atrakcyjna, a jednocześnie przekonująca. Propozycje młodego autora - jak i co jeść - są osiągalne w przeciętnej polskiej rodzinie, a poprzez formułę książki dostarczają Czytelnikowi nie tylko kulinarnych przepisów, ale także (a może przede wszystkim) rzetelnej wiedzy o naszym zdrowiu, wpływie poszczególnych mikroelementów, witamin i komponentów na pracę całego organizmu człowieka. To wiedza, która - tak sądzę i życzę - zburzy wiele mitów i domowych przekonań.
Czytelnikom życzę podwójnie smacznego, gdyż lektura stanowi nie tylko ucztę kulinarną, ale i intelektualną.
(dr hab. prof. ndzw. Mariusz Z. Jędrzejko, Centrum Profilaktyki Społecznej, www.cps.edu.pl)
9788380212022
2020-03-17

Specyficzne kody

Nowy produkt