Akompaniamenty organowe do pieśni kościelnych

Autor: ks. Antoni Chlondowski
Redakcja Muzyczna: ks. Maciej Szczepankiewicz
Wydawnictwo: Towarzystwo Salezjańskie
Format: 25 x 35 cm, s. 110, oprawa miękka na spirali
ISBN: 83-88517-57-0

Ostatnie sztuki w magazynie

Zbiór akompaniamentów organowych uznanego i zasłużonego dla polskiej muzyki sakralnej salezjanina Antoniego Hlonda, działającego pod pseudonimem Chlondowski (żył w latach 1884–1963). Na jego dorobek kompozytorski składają się pieśni liturgiczne, msze oraz preludia.

Pieśni i melodie do nabożeństw zamieszczone w tym zbiorze zostały uporządkowane następująco: I. Pieśni adwentowe, II. P. na Boże Narodzenie, III. P. na Wielki Post, IV. P. wielkanocne, V. P. na Zielone Świątki, VI. P. eucharystyczne, VII. P. do Najświętszego Serca Pana Jezusa, VIII. Pieśń do Chrystusa Króla, IX. P. do Matki Bożej, X. P. na cześć Świętych Pańskich, XI. P. przygodne, XII. P. za zmarłych, XIII. P. mszalne, XIV. Nabożeństwa (Gorzkie żale, melodie litanii), XV. Śpiewy łacińskie.