Apostolat świeckich t. 17

Wydawnictwo: Papieski Wydział Teologiczny
Format: 14x20 cm, s. 215, oprawa miękka
ISBN: 978-83-60370-80-3

Rada ds. Apostolstwa  Świeckich Konferencji Episkopatu Polski ma za sobą czterdzieści cztery lata działalności na rzecz promocji laikatu i jego udziału w ewangelizacyjnej misji Kościoła. Obecna Rada jest kontynuatorką Komisji Episkopatu ds. Świeckich, której inicjatorem był kard. Karol Wojtyła. Komisja nigdy nie pretendowała do tego, aby kierować apostolstwem świeckich w Kościele, była natomiast miejscem głębokiej refleksji nad podstawową funkcją Kościoła, jaką jest apostolstwo.

Niniejsza książka jest owocem czteroletniego zgłębiania przez Komisję współczesnych problemów związanych z życiem i działalnością laikatu. Refleksja ta owocuje kapitałem wspólnych przemyśleń, które stanowią przyczynek do kształtowania obrazu świeckiego w Kościele, jego wartości i niedocenionych działań apostolskich.