Ecclesia in Europa-Kościół w Eu. i w Pol.t.12 ( i)

Redakcja: ks. bp. Ignacy Dec
Seria: Sympozja i sesje naukowe, t. 12
Wydawnictwo: Papieski Wydział Teologiczny
Format: 14x20 cm, s. 226, oprawa miękka
ISBN: 83-87318-95-7

Ostatnie sztuki w magazynie

Przedmiotem zawartej w książce refleksji jest Kościół jako instytucja zbawienia, pełniący swoją misję w Europie, która się jednoczy, podejmuje nowe wyzwania w płaszczyźnie polityczno-społecznej, gospodarczej i kulturalnej. Ta Europa staje się coraz bardziej pluralistyczna, przeżywa proces dechrystianizacji i sekularyzacji. W skali miniaturowej problemy te pojwiają się w Polsce, która od tysiąca lat karmiła się wartościmi chrześcijańskimi, obecnymi na naszej ziemi dzięki Kościołowi.

Książka stanowi zapis materiałów z XXXIV Wrocławskich Dni Duszpasterskich.