Wolność i tęsknota...

Wolność i tęsknota...

Indeks: 9788371925511

15,52 zł

(15,52 zł szt)

Autor: Beata Żabka, Jan Bernard Bocian SVD
Wydawnictwo: Verbinum
Format: 13x20 cm, s. 110, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7192-551-1

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

„Wolność i tęsknota”. Nie zawsze łatwo uwolnić się od win i dręczących myśli. Niekiedy człowiek nie potrafi szczerze zatęsknić za Stwórcą. Popełniamy wiele błędów, z których niełatwo się wyzwolić. W praktyce duszpasterskiej nierzadko spotykałem osoby przeżywające poważne problemy z przystąpieniem do sakramentu pojednania. Przyczyny wewnętrznej blokady przed odbyciem spowiedzi były bardzo różne. Krępuje nas wstyd przed przyznaniem się do winy, przed wyznaniem grzechu innemu człowiekowi – spowiednikowi. Paraliżuje nas strach bądź niechęć wobec kapłana w konfesjonale. Zniewoleni jesteśmy dręczącymi nas emocjami, ale też grzechami, które wciąż w nas trwają i uniemożliwiają duchowy rozwój. Niekiedy odczuwamy niechęć do instytucjonalnej strony Kościoła.
Wina może być po mojej stronie, a może zostałem skrzywdzony przez duchownego… Tak czy inaczej, jeżeli poddaję się lękowi lub innym negatywnym emocjom i trwam w rezygnacji z sakramentów, moje zniewolenie się powiększa. Potrzebuję wolności od lęku, od grzechu, od zranień. Potrzebuję wolności od racjonalizowania swojej postawy, albowiem rezygnując z życia sakramentami, staram się uzasadnić sobie przyjęty styl życia. I to mi się udaje, bo „kiedy nie żyjemy według naszej wiary, zaczynamy wierzyć według naszego życia”. W końcu nie dostrzegamy naszego zniewolenia i gaśnie w nas tęsknota za Bogiem.
Tęsknotę za Stwórcą warto rozpalić na nowo, by pomogła przezwyciężyć nasze zniewolenie.

9788371925511
2020-03-17

Specyficzne kody

Nowy produkt