Rekolekcje z Prymasem Tysiąclecia

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Format: 13 x 19 cm, s. 116, oprawa miękka
ISBN: 978-83-8043-559-9

Osiemdziesięcioletnie życie Prymasa Tysiąclecia to żywe świadectwo odwagi, niezłomności i wierności w głoszeniu Ewangelii. Był wnikliwym obserwatorem i doświadczonym pasterzem Kościoła. Mówił stanowczo, a zarazem jak ojciec do dzieci. Posługiwał się językiem prostym i zrozumiałym, a głoszone prawdy wyrażał przejrzyście, w sposób nie budzący wątpliwości. Daleki był też od szukania ludzkiego uznania.

Książka zawiera krótki życiorys i 15 rozważań rekolekcyjnych. Na każde z nich składa się fragment nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego, krótka refleksja i czas na modlitwę. Jego nauczanie pozostaje wciąż aktualne, a udzielone przez niego rady i wskazówki będą cenną pomocą w pokonywaniu trudów codziennego życia.