• Nowy
Pan Bóg jest naszym Ojcem kl 1, cz 1

Podręcznik z ćwieczeniami dla pierwszej klasy szkoły podstawowej
Redakcja: ks. Paweł Płaczek
Wydawnictwo: św Wojciech
Format: 20 x 26,5 cm, s.96, oprawa miękka
ISBN: 978-83-8065-269-9

Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 1szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 9 czerwca 2018 roku i programem nauczania nr AZ-1-01/18. Składa się on z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 57 jednostek lekcyjnych).
Katecheza szkolna jest bardzo ważna, bo pomaga zrozumieć trudne prawdy wiary. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Pana Boga obecnego w Piśmie Świętym, liturgii i codziennym życiu. Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami wychodzi naprzeciw tym potrzebom i może stanowić pomoc w codziennej pracy katechetycznej.
Struktura podręcznika jest bardzo przejrzysta; w każdej z katechez znajduje się odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje odniesiony do rzeczywistości bliskiej dziecku: rodzinnej, szkolnej, związanej z życiem religijnym. Każda katecheza zawiera krótki tekst – główne przesłanie dla uczniów, które spaja i podsumowuje jednostkę lekcyjną. Przy poleceniach do zadań umieszczono specjalne ikonki, które podpowiadają dziecku, jakiego typu zadanie ma wykonać.
Autorzy katechez nie zapominają o tym, że wiary uczymy nie tylko w szkole. Podstawowym środowiskiem, które je buduje, jest rodzina – dlatego pod koniec każdej jednostki lekcyjnej zamieszczono krótki list skierowany do rodziców uczniów.
Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.
Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki są kolorowe i dostosowane do możliwości poznawczych dziecka.

2020-07-23