Kardynał Wyszyński. Biografia

Format: 17,00 x 24,00 cm, s. 730, oprawa twarda
ISBN: 978-83-240-1899-4

Ostatnie sztuki w magazynie

Nowe, poszerzone wydanie znakomitej książki Ewy K. Czaczkowskiej "Kardynał Wyszyński. Biografia", to portret kapłana, który dzięki swej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce. Autorka sięga do licznych niepublikowanych wcześniej dokumentów. Analizuje donosy, które na niego składało najbliższe otoczenie – także uwięziony z nim kapelan i siostra zakonna. Opisuje jego relacje z komunistyczną władzą i – po raz pierwszy tak szeroko - z opozycją demokratyczną. Wyjaśnia powody trudnych stosunków Kardynała z watykańską dyplomacją. Pokazuje także nieznaną dotąd aktywność Wyszyńskiego w czasie Soboru Watykańskiego II. Przede wszystkim jednak Czaczkowska przybliża czytelnikowi prawdziwego człowieka - autorytarnego, wymagającego, konsekwentnie realizującego swój program dla Kościoła w Polsce. Ta książka to niezwykła opowieść o jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku.