Encyklopedia Katolicka t. 15 Zobacz większe

Redaktor naczelny: Edward Gigilewicz
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe KUL
Format: 20,50 x 25,00 cm, s. 1455, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7306-518-50 (t. XV)

Ten produkt nie występuje już w magazynie

XV tom Encyklopedii Katolickiej - monumentalnego dzieła powstającego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zawiera on ponad 1,5 tys. haseł od "pastoralna psychologia" do "Porphyreon".
Encyklopedia Katolicka prezentuje głównie zagadnienia doktrynalne i działalność Kościoła katolickiego oraz innych Kościołów chrześcijańskich, a także wspólnot religijnych i religii niechrześcijańskich.
"Mimo że encyklopedia nazywa się katolicka, to nie zawężamy pojęcia katolicki do jednej konfesji, do wyznania katolickiego. Znaczenie słowa katolicki postrzegamy jako powszechny, dostępny dla wszystkich" - powiedział PAP redaktor naczelny Encyklopedii dr Edward Gigilewicz.
Autorami haseł do XV tomu encyklopedii jest ponad 400 osób. Wśród nich są m.in. wyznawcy prawosławia, protestanci, anglikanie a także muzułmanie. Jak tłumaczy redaktor naczelny, hasła z dziedziny religii i religioznawstwa opracowane zostały zgodnie z zaleceniami Soboru Watykańskiego II - w duchu ekumenizmu i poszanowania różnych religii i wyznań.

Encyklopedia Katolicka t. 15

Redaktor naczelny: Edward Gigilewicz
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe KUL
Format: 20,50 x 25,00 cm, s. 1455, oprawa twarda