Rodzina na nowo odkryta t. 15

Wydawnictwo: Papieski Wydział Teologiczny
Format: 14x20 cm, s. 206, oprawa miękka
ISBN: 978-83-60370-00-1

Ten produkt nie występuje już w magazynie

W licznych publikacjach pedagogicznych, socjologicznych i psychologicznych podkreśla się ogromną rolę i znaczenie rodziny w życiu jednostek i społeczeństw. Jan Paweł II stwierdził, że: "Rodzina jest podstawowym ogniwem ewangelizacji, ponieważ jest miejscem, w którym człowiek po raz pierwszy słyszy Dobrą Nowinę o Chrystusie". Niestety, w ostatnim czasie wraz ze znaczną transformacją w wielu dziedzinach życia, we współczesnej rodzinie dokonuje się również wiele zmian, nie zawsze pozytywnych.

Niniejsza książka jest odpowiedzią Papieskiego Wydziału Teologicznego na wezwanie papieża Benedykta XVI, który podczas V Światowego Spotkania Rodzin podkreślił rolę Kościoła w promowaniu i głoszeniu fundamentalnego znaczenia rodziny.

Rodzina na nowo odkryta t. 15

Redakcja: ks. Józef Pater