Caritas in veritate / TUM Zobacz większe

Wydawnictwo: TUM
Format: 10 x 19 cm, s. 216, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7454-118-3

Po 18 latach od ukazania się encykliki Jana Pawła II Centesimus annus z 1991 r. papież Benedykt XVI opublikował swą trzecią a pierwszą społeczną encyklikę poświęconą aktualnym problemom współczesności. Ukazuje się ona, podobnie jak poprzednie encykliki społeczne, w ważnej dla dzisiejszego świata chwili, w czasie groźnego dla jego przyszłości kryzysu, nie tylko co wydaje się, iż nie wszyscy dostrzegają ekonomicznego, ale także kulturowego i moralnego. Ojciec św. mówi o rozwoju ludzkim w miłości i prawdzie, czyli w relacji bezinteresownego otwarcia na potrzeby innych. Tak miłość, jak prawda są najlepszą drogą do pokonywania trudności na drodze życia.Obok tekstu encykliki czytelnika zapewne zainteresują komentarze do encykliki autorstwa ks. prof. Jana Kruciny i ks. prof. Piotra Niteckiego.

Caritas in veritate / TUM

Autor: Benedykt XVI