Nowy Monopol na zbawienie Zobacz większe

Wydawnictwo: Znak
Format: 14 x 20 cm, s. 512, oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-240-6047-4

Gra toczy się o najwyższą stawkę!

Szymon Hołownia w nietypowy sposób zachęca nas do zmagań z Kościołem i własną wiarą.

Książka odpowiada zarówno na pytania tych, którzy o Kościele wiedzą niewiele, a chcieliby wiedzieć więcej – np. dlaczego pościć w piątek i czemu Kościół nie lubi wróżek, jak i tych, którzy są na wyższym poziomie wtajemniczenia. Dla nich będą interesujące rozważania o jałmużnie, wpływie kościelnej formacji na tembr głosu księży czy godzeniu zła w świecie z Bożą dobrocią. Możemy sprawdzić swoją religijną wiedzę, a także zastanowić się nad rzeczami, o których wcześniej nie mieliśmy okazji pomyśleć.

Hołownia odkurza zapomnianych świętych, którzy mogą nam towarzyszyć i wspierać nas w grze o zbawienie, pokazuje, jak dziś można przestrzegać 10 przykazań lub je łamać. Książka zawiera mnóstwo anegdot i ciekawostek związanych mniej lub bardziej z religią i Kościołem, obficie czerpie zarówno z popkultury, jak i z klasyków duchowości.

Monopol na zbawienie

Autor: Szymon Hołownia