Nowy Chrześcijańskie ruchy charyzmatyczne. Zobacz większe

Wydawnictwo: Pallottinum
Format: 15 x 21 cm, s. 372, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7014-860-7

Czy rozwijające się na naszych oczach chrześcijańskie ruchy charyzmatyczne są czymś bezprecedensowym w historii Kościoła? Zaskakuje z pewnością skala i dynamizm, jaki ich rozwój przybiera. Czy są one jednak absolutną nowością? Niniejsza książka stara się znaleźć odpowiedź na postawione pod ich adresem pytanie: nowość czy kontynuacja tradycji?

Poszukując odpowiedzi, autorzy sięgają do natchnionych źródeł wiary i życia Kościoła, dokonują analiz tekstów biblijnych, precyzują terminologię teologiczną oraz przytaczają liczne świadectwa z historii chrześcijaństwa. Z całości wyłania się odpowiedni materiał do oceny  fenomenów duchowych. Publikacja, bardziej niż czymkolwiek innym, jest głosem w dyskusji i zaproszeniem jej czytelnika do osobistej refleksji nad własnym miejscem w świecie i Kościele pierwszej połowy XXI wieku.

Chrześcijańskie ruchy charyzmatyczne.

Autorzy: bp Andrzej Siemieniewski, ks. Mirosław Kiwka