Nowy Największy skarb. Rzecz o Eucharystii Zobacz większe

Wydawnictwo: W drodze
Format: 13 x 21 cm, s. 156, oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7906-326-0

Eucharystia to centrum życia katolika, a przynajmniej powinna nim być. Nie wynika to z żadnego prawa, a z prawdy o Jezusie i życiu wiecznym. Post eucharystyczny, komunia pod dwiema postaciami oraz na rękę, katolicy na nabożeństwie protestanckim, znaczenie 9 pierwszych piątków – to m.in. przedmiot rozważań ojca Jacka Salija OP.

W książce można znaleźć odpowiedzi na liczne pytania wiernych skierowane do prof. Salija OP, m.in.: Czy Komunia to jest naprawdę Ciało Chrystusa? Czy ktoś, kto odprawi dziewięć pierwszych piątków, na pewno będzie zbawiony? Dlaczego Kościół nie święci kobiet? Czy można odmówić choremu dziecku udzielenia pierwszej komunii świętej? Jak we współczesnym świecie podchodzić do postu eucharystycznego? Czy komunia święta na rękę jest czymś niestosownym?

Przejrzysta struktura, liczne pytania i przystępny język tej poręcznej książki sprawiają, że o najważniejszych prawdach wiary chrześcijańskiej czyta się dobrze i zrozumiale. Dzięki nawiązaniu do fragmentów z Pisma Świętego, Mszału Rzymskiego, historii Kościoła, a także wypowiedzi świętych oraz autorytetów w dziedzinie teologii i filozofii, publikacja zyskuje głębszy wymiar i szersze ujęcie poruszanych zagadnień.

Największy skarb. Rzecz o Eucharystii

Autor: Jacek Salij OP