Nowy Nadzieja pozwala żyć Zobacz większe

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Format: 12 x 20 cm, s. 160, oprawa twarda
ISBN: 978-83-8065-272-9

Są w twórczości ks. Twardowskiego tematy, które powracają nieustannie – w wierszach, homiliach, rozmowach. Należy do nich z całą pewnością NADZIEJA. Jan Twardowski wiązał z nią sens swojego życia – jako kaznodzieja, jako poeta, i jako po prostu człowiek . Podkreślał: „Zawsze starałem się budzić i podtrzymywać nadzieję. Włączałem się w wielki nurt modlitw Kościoła, głoszącego nadzieję”. I jeszcze: „W świecie niewiary próbuję mówić o wierze, w świecie bez nadziei – o nadziei, w świecie bez miłości– o miłości. W swojej poezji chciałbym przekazywać nadzieję”. Mówił nie tylko o człowieku, który może pokładać nadzieję w Bogu, ale i o Bogu pokładającym nadzieję w człowieku. A przede wszystkim wierzył w to, że nadzieja pozwala nam patrzeć dalej. Niniejszy wybór tekstów ks. Jana Twardowskiego jest zaproszeniem do wspólnego z autorem szukania w życiu codziennym źródeł nadziei.

Nadzieja pozwala żyć

Autor: ks. Jan Twardowski