Nowy Benedykt XVI Paweł i pierwsi świadkowie Chrystusa Zobacz większe

Wydawnictwo: Biały Kruk
Format: 18x24 cm, s. 88, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7553-043-8

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Rok św. Pawła na nowo rozbudził zainteresowanie tą wielką, fundamentalną postacią Kościoła. Paweł wspaniale interpretował dzieło Chrystusa, poniósł je w świat, a my z kolei jesteśmy kontynuatorami jego nauk, które trwają niezmienione od wieków i wskazują drogę coraz to nowemu pokoleniu chrześcijan. Wielkie, wspólne dobro, jakim jest Ewangelia, stało się powszechne między innymi dzięki słowom i czynom Pawła. Wczesne chrześcijaństwo to także takie postaci pierwszych świętych, jak Szczepan, Tymoteusz, Tytus, Barnaba, Akwila czy Pryscylla. Ojciec Święty Benedykt XVI chętnie sięga do korzeni naszej wiary i pięknie opowiada o tamtych czasach i tamtych ludziach, uświadamiając ich nieprzemijające znaczenie.

W książce tej słowo wspiera się obrazem, dodającym całości siły i ekspresji. Na przykład obraz Caravaggia, przedstawiający oślepionego św. Pawła po upadku z konia, jest uniwersalnym wizerunkiem, skłaniającym także nas, współczesnych, do poszukiwania światłości. Podobnie wizerunki Szczepana, pierwszego męczennika, nawiązują do dzisiejszego Kościoła, nadal poddawanego męczeństwu. Kościoła, który wciąż żyje dla Chrystusa i dla Jego królestwa.

Benedykt XVI Paweł i pierwsi świadkowie Chrystusa

Tom 2