Naród - Ojczyna - Patriotyzm

Wydawnictwo: TUM
Format: 18,00 x 24,50, s.486, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7454-449-8

Zbiór prezentuje nauczanie społeczne Kościoła katolickiego w tematyce patriotyzmu i pokrewnych mu zagadnień od najważniejszych dokumentów Soboru Watykańskiego II przez nauczanie papieży w XX i XXI wieku i dokumenty Konferencji Episkopatu Polski aż po wybrane dokumenty Kościołów lokalnych. Część dokumentów zaprezentowana została w formie fragmentów, część w całości. Publikację uzupełniają przypisy rzeczowe, obszerny indeks tematyczny i biogramy autorów dokumentów.

„Książka ukazuje zarówno mnogość wypowiedzi hierarchów katolickich, jak i złożoność zagadnień związanych z poszukiwaniem sposobów pojmowania narodu i ojczyzny oraz podstaw i treści patriotyzmu nienastawionego na zmagania, lecz na współpracę z patriotami kierującymi swe uczucia ku innym, swoim ojczyznom” – pisze w recenzji prof. dr hab. Bogdan Szlachta.

Naród - Ojczyna - Patriotyzm

Kompendium nauczania Kościoła katolickiego