Bliskie jest Królestwo Boże. Ks. Dolindo objaśnia

Wydawnictwo: eSPe
Format: 14 x 20 cm, s.137, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7482-961-8

Rozważania umieszczone w tej książce pełne są odniesień do codziennego życia, dzięki czemu każdy może z nich skorzystać. Oprócz wspaniałych tekstów sługi bożego Ruotolo książka zawiera współczesny komentarz teologiczny i biblijny.

Ksiądz Dolindo zdobył serca Polaków głównie za sprawą aktu zawierzenia życia Jezusowi:
„Jezu, Ty się tym zajmij”. Te pięć słów stało się częścią modlitwy wielu osób. W swoim testamencie polecił, żeby odwiedzający jego grób czynili jedną rzecz: „Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj, nawet zza grobu odpowiem: ufaj Bogu!”. Ksiądz Dolindo niewątpliwie był mistykiem. Jego życie wypełnione było sprawowaniem sakramentów i głoszeniem słowa Bożego.

„Byśmy zrozumieli sprawy Boże, nie wystarczy tylko słyszeć, ale trzeba słuchać – a więc wczytać się z uwagą w nauczanie Jezusa, dać się pociągnąć Jego słowu, spotkać w nim żywego Boga, wypełnić słowo w swoim życiu. W takiej lekturze pomoc osób świętych i przyjaciół Boga – takich jak ks. Dolindo – jest wprost bezcenna!” [z wstępu]

Bliskie jest Królestwo Boże. Ks. Dolindo objaśnia

...przypowieści