Miś Wojtek, gra planszowa Zobacz większe

Miś Wojtek, gra planszowa

9788380981591

Nowy produkt

Wydawnictwo: IPN
Gra planszowa dla 2–5 graczy w wieku od 6 lat;
przeciętny czas rozgrywki to ok. 30 min.
ISBN: 978-83-8098-159-1

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

36,59 zł

36,59 zł za szt

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Gra planszowa dla 2–5 graczy w wieku od 6 lat; przeciętny czas rozgrywki to ok. 30 min.

 

Odwołujący się do realiów II wojny światowej „Miś Wojtek” ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

 

Gra rozpoczyna się we wrześniu 1939 r., kiedy Polskę zaatakowały Niemcy i Związek Sowiecki. Z ziem okupowanych przez ZSRS tysiące polskich rodzin wywieziono wówczas pociągami w głąb Rosji.

 

W 1941 r. Niemcy nieoczekiwanie napadły na Związek Sowiecki. Wtedy Józef Stalin wyraził zgodę, aby z wywiezionych i osadzonych w obozach pracy Polaków utworzyć polskie wojsko. Po pogorszeniu się stosunków polsko-sowieckich w marcu 1942 r. polscy żołnierze i cywile pod wodzą gen. Władysława Andersa opuścili ZSRS, aby wesprzeć siły brytyjskie w walce z Niemcami.

 

W drodze do Iranu wyniszczeni i wygłodzeni uciekinierzy ze Związku Sowieckiego kupili od przygodnie napotkanego chłopca małego niedźwiadka. Nadali mu imię Wojtek i wcielili do polskiej armii. Wojtek przeszedł z żołnierzami cały szlak bojowy. Dzielił ich dole i niedole, radości i smutki, dając im wiele okazji do uśmiechu i pomagając w potrzebie. Pilnował wyposażenia, a w czasie słynnej bitwy o Monte Cassino donosił żołnierzom amunicję.

 

W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieramy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięża.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Miś Wojtek, gra planszowa

Miś Wojtek, gra planszowa

Wydawnictwo: IPN
Gra planszowa dla 2–5 graczy w wieku od 6 lat;
przeciętny czas rozgrywki to ok. 30 min.
ISBN: 978-83-8098-159-1

Produkty powiązane