Nowy Savoir - vivre dla dzieci / opr. mkk Zobacz większe

Wydawnictwo: Sióstr Loretanek
Format: 21 x 21cm, s.228, oprawa miękka
ISBN:9788372578068

Ten produkt nie występuje już w magazynie

11,50 zł brutto

W książce znajdziecie odpowiedź na setki różnych pytań. A ponadto zastanowimy się wspólnie, co to znaczy: człowiek dobrze wychowany? Można go łatwo rozpoznać, nawet jeżeli nie jest ubrany w elegancki smoking i cylinder na głowie.

Biblijna Księga Syracha mówi, że niewiele jest darów cenniejszych ponad „osobę dobrze wychowaną”. Bo wychowanie to nie tylko znajomość przepisów i umiejętność posługiwania się sztućcami. To przede wszystkim grzeczność i sympatia okazywana innym ludziom.

"„Są ludzie, którzy nie wiedzą o tym, że grzeczność kosztowała ludzkość wieki pracy” – napisał Cyprian Kamil Norwid. Zachęcam więc, by wykorzystać w codziennym życiu wszystkie refleksje, jakie znajdziecie w tej książce. Nie zniechęcajmy się tym, że inni postępują odwrotnie. Ktoś przecież musi zbudować piękny świat, prawda? Zacznijmy więc od siebie i od swojego domu."

ks. Janusz Stańczuk

Savoir - vivre dla dzieci / opr. mkk