Nowy Alicja Lenczewska. Biografia Zobacz większe

Format: 17 x 25 cm, s.177, oprawa: twarda
ISBN: 978-83-64774-73-7

39,00 zł brutto

Alicja Lenczewska (1934–2012), polska mistyczka ze Szczecina, autorka zapisków duchowych pt. "Świadectwo" i "Słowo pouczenia", to coraz bardziej znana postać Kościoła. Niniejsza publikacja wy­chodzi naprzeciw potrzebie bliższego poznania jej osoby oraz po­pularyzacji przesłania, jakie za jej pośrednictwem Pan Jezus prze­kazał światu.

Książka składa się z trzech części:

· życie i duchowość – na podstawie zebranych materiałów i niepu­blikowanych wcześniej fragmentów korespondencji zostaje odtwo­rzony życiorys i droga duchowa Alicji Lenczewskiej;

· fotografie – bogata kolekcja zdjęć pochodząca głównie z archi­wum rodziny Alicji Lenczewskiej, zawierająca m.in. dokumenty i pamiątki mistyczki;

· świadectwa – ponad 20 osób z bliskiego kręgu Alicji Lenczew­skiej dzieli się swoimi wspomnieniami o zmarłej.

Z "Biografii" wyłania się obraz oddanej Bogu i ludziom chrześcijan­ki, której misją było współcierpienie z Jezusem Chrystusem dla nawrócenia grzeszników oraz przekazanie ludziom konkretnych wskazań dotyczących życia wewnętrznego, modlitwy, sakramen­tów, Kościoła katolickiego.

Alicja Lenczewska. Biografia

Redakcja: ks. Mieczysław Piotrowski TChr, Maria Zboralska