Nowy Dekalog. Proste słowa o miłości Zobacz większe

Format: 14 x 20 cm, s.87, oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7482-925-0

19,90 zł brutto

Zobacz, że dekalog to nie zbiór przestarzałych zakazów i nakazów, ale całkowicie aktualny, niezawodny fundament, na którym warto oprzeć swoje życie!

Mimo że o dekalogu pisano już wiele i mimo że wydaje się, że nie ma on już przed ludźmi tajemnic, wciąż zadajemy sobie pytania o to, czego tak naprawdę oczekuje od nas Bóg, stawiając dziś przed nami 10 przykazań. Czy rzeczywiście chce nas wyłącznie ograniczać?

Ksiądz Michał Olszewski, ceniony kaznodzieja, rekolekcjonista i duszpasterz, zachęca do nowego spojrzenia na wydawałoby się znane wszystkim słowa i odkrycie w nich prawdy o samym sobie – o własnych słabościach, wątpliwościach i ukrytych pragnieniach serca. W przykazaniach widzi nie tyle Boże wymagania wobec człowieka, ile Boże wytyczne, jak żyć, by być naprawdę szczęśliwym. Rozważania kolejnych punktów dekalogu, oparte zarówno na tekstach zaczerpniętych z Nowego Testamentu, jak i na bogatym doświadczeniu duszpasterskim, prowadzą czytelnika krok po kroku do zrozumienia, w jaki sposób wykorzystać mądrość prawa nadanego nam przez Boga do budowania dobrych relacji zarówno z Nim, jak i z drugim człowiekiem.

"Na początku drogi przez Dekalog musimy odrzucić grzech, zaspokoić głód Boga, stanąć na ziemi świętej. Dzięki temu sprostamy dziesięciu przykazaniom i odnajdziemy drogę do szczęścia."
– fragment książki

Ks. Michał Olszewski SCJ - jest dyrektorem Grupy Medialnej Profeto, twórcą Radia profeto.pl i autorem książek: "Ż̇yć w Duchu Świętym", "Egzorcyzm. Posługa miłości", "Bóg daje charyzmaty", "Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie", "Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać", "Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem", "Ogarnij się! Twoja droga do Damaszku", "Kerygmat", "Wyznanie wiary", "Jezus działa w mocy Ducha". Ostatnio nakładem Wydawnictwa eSPe ukazał się obszerny wywiad rzeka z księdzem Michałem pt. "Mówię ci: wstań! Przyjmij moc uzdrowienia."

Dekalog. Proste słowa o miłości

Autor: ks. Michał Olszewski