Nowy Kwiatki brata Cosima Zobacz większe

Format: 13 x 20 cm, s.192, oprawa: miękka
ISBN: 978-83-65847-35-5

24,90 zł brutto

Brat Cosimo to włoski tercjarz franciszkański, który doświadczył mistycznych objawień Maryi w Scoglio i stał się Jej wielkim orędownikiem. Za jego sprawą powstało sanktuarium słynące z wielu łask. Jest także świadkiem największych cudów wypraszanych za pośrednictwem Matki Bożej.

Ten zbiór „kwiatków” – czasem poruszających, a czasem zabawnych historii – pokazuje, z jak ogromną czułością i zaangażowaniem Bóg Ojciec troszczy się o życie każdego, dbając nawet o zwyczajne sprawy…

"Pewnego dnia koło południa brat Cosimo został wezwany przez inżyniera. Musiał wyrazić swoją opinię w kwestii prowadzonych robót. Akurat szykował obiad w kuchni. Jego mama już wtedy nie żyła. Brat Cosimo postawił na kuchence garnuszek z groszkiem zalanym szklanką wody. Zamknął drzwi i poszedł na plac przy skale. Minęło kilka godzin. Kiedy miał wracać do domu, przypomniał sobie o groszku. „O Boże! Po takim czasie wszystko będzie już przypalone!” – wykrzyknął. Pośpieszył się, otworzył drzwi i pognał do kuchni. Wszelka obawa prysła. Poziom wody w garnuszku był taki sam jak przed wyjściem zakonnika. Groszek czekał na jego powrót." (fragment)

Kwiatki brata Cosima

Znaki Bożej obecności i objawienia Matki Bożej ze Scoglio