O miłości kilka słów Zobacz większe

O miłości kilka słów

9788389204707

Autor: Ks. Jan Klinkowski
Wydawnictwo: Biblioteka im. Jana Pawła II WSD Diecezji Legnickiej
Format: 12 x 16 cm, s.184, oprawa: miękka
ISBN: 978-83-89-204-70-7

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Juda Lewita (1075-1141), poeta i mistyk żydowski z Andaluzji, komentując w sposób prawie idealizujący historię miłości Izaaka i Rebeki w świetle historii Adama i Ewy, czyli każdego mężczyzny i każdej kobiety, pisze: „Zobacz narzeczonego, jakże jest samotny; biegnij, o piękna, abyś mu była towarzyszką; nie dobrze to dla mężczyzny być samotnym, szczęśliwe są pary zakochane. Nadszedł czas miłości, godzina, która łączy oblubieńców”. Drogi Czytelniku zapraszam Cię na medytację nad rzeczywistością miłości w Twoim życiu, może jest jeszcze czas, by te relacje odbudować i komuś ofiarować szczęście!

Ks. prof. PWT dr hab. Jan Klinkowski, biblista, prezbiter diecezji legnickiej. Obecnie jest dyrektorem Instytutu Nauk Biblijnych, kierownikiem Katedry Nowego Testamentu i wykładowcą na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu oraz w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze oraz w seminariach duchowych we Wrocławiu, Legnicy i Świdnicy. Autor kilku książek naukowych i kilkudziesięciu artykułów naukowych. Organizator wypraw naukowych do Egiptu, Izraela, Jordanii, Syrii, Libanu, Turcji Wschodniej, Iranu i Etiopii.

O miłości kilka słów

Autor: Ks. Jan Klinkowski