Weź swój krzyż / wybór rozważań Zobacz większe

Weź swój krzyż / wybór rozważań

9788373805514

Nowy produkt

Autor: Ks. Jan Twardowski

Wydawnictwo: BERNARDINUM
Format: 13 x 20 cm, s. 110, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7380-551-4

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

18,10 zł

18,10 zł za szt

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Ta piękna edytorsko i treściowo książka, która niedawno opuściła drukarnię Wydawnictwa "Bernardinum" ma wartość wyjątkową. Jest to komentarz do drogi krzyżowej, który w sposób szczególny pomaga właściwie przeżyć tę niezwykle ważną, podstawową dla każdego chrześcijanina modlitwę, nabożeństwo.

Skłania do rozmyślań zarówno nad istotą, celem Ofiary Chrystusa, jak i nad naturą ludzką, nad jej ciągłą niezmiennością, o czym świadczy zadziwiająca wciąż aktualność tamtych zdarzeń i zachowań naszych braci sprzed prawie dwóch tysięcy lat. Rozmyślania, które towarzyszą tej lekturze są szczególnie bogate, bowiem inspirują je słowa jednego z największych poetów, ks. Jana Twardowskiego. A zatem słowa proste i krzepiące jak chleb. Oparte na dogłębnej wiedzy teologicznej i bezwarunkowej wierze, przebogatym doświadczeniem, wielką mądrością życiową tego niezwykłego człowieka.
Przemierzając drogę męki Pana Jezusa wraz z ks. Janem przypatrujemy się tamtym, obecnym na niej ludziom i faktom od różnych stron, przez pryzmat różnych myśli i ocen. Porównujemy je ze zdarzeniami w naszym świecie, gdzieś daleko i całkiem obok nas, z zachowaniami ludzi nam współczesnych i nas samych. Dokonujemy poruszającego duszę rachunku sumienia. Oczyszczamy się i stajemy się, choć na chwilę, lepsi. Taką bowiem moc mają, z pozoru najprostsze, zawsze szczere i piękne słowa tego poety. Taką moc ma dobra modlitwa. Bo ta książka to wspaniały modlitewnik dla każdego. Także – dzięki wyjątkowej klarowności stylistycznej – dla dzieci.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Weź swój krzyż / wybór rozważań

Weź swój krzyż / wybór rozważań

Autor: Ks. Jan Twardowski

Wydawnictwo: BERNARDINUM
Format: 13 x 20 cm, s. 110, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7380-551-4