Będziesz miłował...Rozważania o przykazaniu miłość Zobacz większe

Będziesz miłował...Rozważania o przykazaniu miłość

Autor: Ks. Jan Twardowski
Wydawnictwo: Bernardinum
Format: 13 x 20 cm, s. 154, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7823-046-5

Ten produkt nie występuje już w magazynie

„Będziesz miłował" to wybór rozważań o znaczeniu ewangelicznego przykazania miłości i w jego świetle – o miłości człowieka do Boga i człowieka do człowieka. Autor stawia tu pytania, na które stara się szukać odpowiedzi: Czy miłość można „nakazać"? Co to znaczy kochać Boga? Kogo nazywamy bliźnim? Kto jest wrogiem, a kto nieprzyjacielem? Jaki mamy stosunek do nieprzyjaciół? Jak mądrze kochać samego siebie?

Książka „Będziesz miłował. Rozważania o przykazaniu miłości" ukazuje się dla uczczenia setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego, dla którego miłość była tematem najważniejszym.

Stale mówimy o miłości w rodzinie, miejscu pracy, Kościele, ale stale nam się ta miłość nie udaje. Dlaczego wciąż są spory, kłótnie? Bo bardziej kochamy siebie niż innych. Tu jest cała trudność (...) Wyjściem z tego jest życie Ewangelią. Nie myśleć o sobie. Zapomnij o sobie, gdy mówisz, że kochasz – taka złota myśl. Kiedy więc kochamy Boga, a kiedy bliźniego?

Będziesz miłował...Rozważania o przykazaniu miłość

Autor: Ks. Jan Twardowski