Gemma Galgani Zobacz większe

Format: 13 x 20 cm, s.208, oprawa miękka
ISBN: 978-83-65706-73-7

ŚWIĘTA, KTÓRA OFIAROWAŁA SAMĄ SIEBIE W INTENCJI GRZESZNIKÓW

Gemma oznacza „klejnot”. Przy chrzcie obawiano się, że żadna z dotychczasowych świętych nie nosiła tego imienia. Po latach okazało się jednak, że dziewczynka miała własną szczególną drogę do świętości – świętości oficjalnie potwierdzonej przez Kościół.

Od najmłodszych lat rozważała mękę Chrystusa i starała się naśladować swojego Mistrza we wszystkim. Stąd jej miłość do każdego, kogo spotkała, a także wyjątkowe upodobanie do miłosiernego ofiarowywania umartwień, zwłaszcza w intencji zbawienia grzeszników. Gemma żyła zaledwie dwadzieścia piec lat, ale było to życie nieprzeciętnie intensywne.
Obdarowana cudownymi łaskami, mistyczka, stygmatyczka, zakochana w Jezusie, obdarzona także… niegasnącym poczuciem humoru.

Poznaj życie tej niezwykłej dziewczyny, która rozpoznała Zbawiciela, przyjęła Jego Słowo i zdecydowała się być z Nim tak radykalnie, jak to tylko możliwe.

Gemma Galgani

Święta, do której codziennie modlił się ojciec Pio