Papież, który zapalił świat Zobacz większe

Papież, który zapalił świat

9788324049554

Nowy produkt

Autor: Svidercoschi Gian Franco
Wydawnictwo: Znak
Format: 14,5 x 20,5 cm, s.224, oprawa miękka
ISBN: 978-83-240-4955-4

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

34,90 zł brutto

34,90 zł za szt

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Ten pontyfikat, rozpoczęty w marcowy wieczór łagodnym buonasera, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi.

Papież Bergoglio realizuje śmiały plan odnowy Kościoła. Otwiera szeroko jego drzwi, pragnąc, by był blisko ludzi. Rozpoczyna reformę Kurii Rzymskiej. Prześwietla finanse banku watykańskiego. Zmniejsza dystans między hierarchami a wiernymi.

Przypomina duchownym, że mają być pasterzami dusz, a nie funkcjonariuszami. Wzywa do solidarności ze wszystkimi potrzebującymi. Robi wszystko, by chrześcijanie powrócili do radykalizmu i prostoty Ewangelii. Czyni to, nie licząc się z kosztami – samotnością, niezrozumieniem i rosnącą opozycją ze strony części hierarchii przestraszonej demontażem starego systemu.

Gian Franco Svidercoschi (ur. 1936) – włoski dziennikarz o polskich korzeniach, watykanista, specjalista ds. problemów religijnych i polityki międzynarodowej. Relacjonował przebieg II Soboru Watykańskiego. Wieloletni redaktor miesięcznika „L’Osservatore Romano”. Autor kilkunastu książek, w tym bestsellerowego wywiadu z kard. Stanisławem Dziwiszem "Świadectwo". W oparciu o jego biografię Jana Pawła II powstał scenariusz filmu "Karol. Człowiek, który został papieżem".

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Papież, który zapalił świat

Papież, który zapalił świat

Autor: Svidercoschi Gian Franco
Wydawnictwo: Znak
Format: 14,5 x 20,5 cm, s.224, oprawa miękka
ISBN: 978-83-240-4955-4