Oddychać Imieniem O medytacji chrześcijańskiej Zobacz większe

Wydawnictwo: W drodze
Format: 13 x 20 cm, s.174, oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7906-103-7

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Medytacja chrześcijańska opiera się na modlitwie Jezusowej, na której w rytm oddechu przywołujemy imię Pana. Przez niemal dwa tysiąclecia przekazywano sobie tę tradycję głównie w klasztorach, dziś praktykuje ją coraz więcej świeckich.

"Oddychać Imieniem" stanowi owoc konferencji wygłoszonych przez ojca Maksymiliana – opiekuna lubińskiego Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej, podczas prowadzonych przez niego sesji medytacyjnych. Autor dzieli się swoim doświadczeniem modlitwy. Mówi o trudnościach i pokusach, które każdemu na tej drodze towarzyszą. Przywołuje wielowiekowe dziedzictwo Kościoła, opowiada o zmaganiach ojców pustyni. Zachęca do podjęcia medytacji, przekonując: „Duch Święty (…) jest tym, który daje nam dar modlitwy nieustannej. My powinniśmy »tylko« na niej wytrwać”.

Maksymilian Nawara OSB - benedyktyn, mieszka w Lubaniu k. Kościana. Dziesięć lat temu przejął po o. Janie Berezie prowadzenie Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej.

Oddychać Imieniem O medytacji chrześcijańskiej

Autor: Maksymilian Nawara