Jasnogórskie Śluby Narodu TUM Zobacz większe

Autor: ks. Bartosz Mitkiewicz
Format: 12,50 x 19,00, s. 88, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7454-349-1

Autor zachęca nas do przeczytania na nowo tekstu Jasnogórskich Ślubów Narodu i pomaga odkryć ich znaczenie dla nas dzisiaj.

Śluby Jasnogórskie z 1956 r. były potężną manifestacją narodu, który nie godził się na pro­gramową ateizację. Stanowiły fundament,

na którym Stefan kard. Wyszyński pragnął zbudować program moralnej i społecznej odnowy narodu.

Tekst ślubów napisanych przez Prymasa, uwięzionego wówczas w Komańczy, stał się zapowiedzią Wielkiej Nowen­ny Narodu Polskiego. Była ona duchowym progra­mem, dzięki któremu Polacy przez konkretne zo­bowiązania i działania mieli przygotować się do przeżywania Millennium Chrztu Polski.

Co dziś o nich wiemy? Co z nich rozumiemy? Co pamiętamy? Czy są one jeszcze dziś potrzebne? Czy i w jakim stopniu zostały one wykonane? Czy odnoszą się do aktualnej rzeczywistości? A może należy nadać im nową formę, współczesny język?

Jasnogórskie Śluby Narodu TUM

Milenijne zobowiązanie na dzisiaj