Papież Franciszek o Miłosierdziu Bożym Zobacz większe

Wydawnictwo: Michalineum
Format: 12x16 cm, s. 111, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7019-607-3

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Pontyfikat Franciszka jest wyraźną kontynuacją nauki św. Jana Pawła II o Miłosierdziu Bożym. W swoich licznych wystąpieniach Papież naucza o miłosiernym Bogu i pomaga nam odkrywać tajemnice miłosierdziadrugiego imienia miłości. Papież Franciszek nazywany jest misjonarzem Miłosierdzia.

Niniejsza książeczka zawiera wypowiedzi papieża Franciszka o Bożym miłosierdziu. Ojciec Święty w sposób bardzo prosty, obrazowy i ciekawy wyjaśnia nam, jak mamy realizować to miłosierdzie w codziennym życiu. Rozważajmy te słowa i wgłębiajmy się w tajemnicę Bożej miłości i miłosierdzia, która jest dla nas źródłem radości, ukojenia i pokoju. „Miłosierdzie Boże zmienia świat. Odrobina miłosierdzia czyni świat mniej zimnym i bardziej sprawiedliwym. Musimy zrozumieć dobrze to miłosierdzie Boga, tego miłosiernego Ojca, który ma tak wiele cierpliwości” (Anioł Pański, 17.03.2013). W miłosierdziu Bożym jest pokój świata, szczęście i zbawienie człowieka.

Papież Franciszek o Miłosierdziu Bożym

Redakcja: Ks. Edward Data