Maronici Światło Wschodu Zobacz większe

Wydawnictwo: AA
Format: 13x19 cm, s. 168, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7864-213-8

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Tytuł książki Katarzyny Artzt „Maronici. Światło Wschodu” doskonale odzwierciedla definicję Kościoła Maronitów. Autorka prześledziła szczegółowo jego historię opierając się na materiałach źródłowych, które laikom – szczególnie Europejczykom, wiernym Kościoła Łacińskiego – są bardzo mało znane. Z wielką dokładnością przedstawiono tu poszczególne etapy dziejów Kościoła Maronickiego, który w miarę rozwoju stawał się prawdziwym światłem, z coraz większą intensywnością rozświetlającym drogę łączącą jego wiernych ze Stolicą Apostolską. Ta więź okupiona była częstokroć wieloma wyrzeczeniami, a nawet męczeństwem. (…) Czytelnik dowie się również, że oprócz tradycji maronitów, w Kościele tym przetrwała do dziś liturgia Apostołów i aramejski dialekt z okolic Edessy, najbliższy językowi, którym mówił Chrystus. Autorka objaśnia nam całą liturgię, a także wielki kult Matki Bożej, patronki narodu libańskiego. Szeroko jest również opisany rozwój życia pustelniczego, stanowiącego jeden z fundamentów Kościoła Maronickiego. Jego wielkim bogactwem są również święci Libanu, których żywoty mamy przedstawione w książce. Od początku dziejów męczeństwa maronitów święci i męczennicy tego Kościoła stanowią jego najcenniejszy skarb.

Maronici Światło Wschodu

Autor: Katarzyna Artzt