Medytacje nad obrazem Stwórcy w człowieku Zobacz większe

Wydawnictwo: TUM
Format: 13x21 cm, s. 123, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7454-287-6

Nie wiem, kim jesteś, ale z pewnością i ciebie opisano w ten sam sposób, jak autora tej książki. Gdy nie wierzysz, to wyjmij dokument, który określa twoją tożsamość. Wpisano tam twoją datę urodzenia i to jest początek twojej wędrówki w tym świecie. Przywołano imiona twoich rodziców, by umiejscowić cię w wielkich dziejach ludzkości. Zostałeś przypisany do jakiejś przestrzeni życia, bo gdzieś jest twoja ojczyzna. Niestety, twój dokument jest wybrakowany, nie zawiera jednej najważniejszej informacji: kiedy się pożegnasz z tym światem! Niniejsza medytacja jest zaproszeniem do refleksji nad wypełniającym się czasem w życiu człowieka pomiędzy chwilą przyjścia i pożegnania, bo dopóki „jeszcze nie zaszło słońce wszystkich dni” (Nondum omnium dierom sol occidit), jeszcze nie wiadomo, jak potoczą się losy. Spróbujmy zatem w tym ofiarowanym czasie odpowiedzieć na pytania: Kim jest człowiek i jaki jest cel jego życia?

Medytacje nad obrazem Stwórcy w człowieku

Autor: Ks. Jan Klinkowski