Wolność osoby ludzkiej w ujęciu K. Wojtyły Zobacz większe

Wydawnictwo: TUM
Format: 14,50 x 21,00 cm, s. 176, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7454-268-5

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Książka przybliża dziedzictwo dwóch wybitnych filozofów zajmujących się problematyką osoby i jej wolności – Karola Wojtyły i Immanuela Kanta. Dzieło K. Wojtyły – autora Osoby i czynu zafascynowanego tajemnicą człowieczego bytu, tajemnicą misterium człowieka – nie straciło na aktualności. Wobec nowych wyzwań epoki informatyzacji i komunikacji, wzajemnej zależności całej ludzkości należy sięgać do myśli Tego, który tak głęboko pochylił się nad problematyką osoby, wolności, miłości, a wiele elementów swoich przemyśleń etycznych oparł na filozofii myśliciela z Królewca.

W swojej recenzji książki ks. prof. Józef Stala napisał: „Autor przedstawia założenia filozofii I. Kanta jako niesprzeczne z założeniami chrześcijaństwa. W ten sposób odwołuje się do listu kard. Josepha Ratzingera z 2004 r. [...] Podejmując oryginalne wyzwanie ukazania podobieństw między filozofią I. Kanta i K. Wojtyły, odnosi się do podstawowych pytań filozofa z Królewca: Kim jest człowiek? Czy człowiek jest wolny? Co człowiek powinien czynić? Odpowiadając na wskazane pytania, podkreśla znaczenie daru wolności, który jest jednocześnie zobowiązaniem do wolności”.

Wolność osoby ludzkiej w ujęciu K. Wojtyły

i Immanuela Kanta