DVD Jak pokonać szatana Zobacz większe

DVD Jak pokonać szatana

Książka z filmem na DVD
Reżyseria: Michał Kondrat, język: polski, napisy: angielskie, czas trwania filmu: 68 min, format: 16:9, dźwięk: stereo, nośnik: DVD

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Film pt.: „Jak pokonać Szatana” w reżyserii Michała Kondrata załączony do niniejszej książki, jest dokumentem zrealizowanym we Włoszech latem 2013 r. Autorem filmu jest wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, często zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych, jako komentator zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła Katolickiego.Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem. Autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów świata, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można dowiedzieć się, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. W filmie znajdzie się też wywiad z mocno dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią, a także rozmowa z Anią Golędzinowską, autorką bestsellerowej autobiografii pt.: „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki".  W filmie opowiada ona o silnych dręczeniach demonicznych, których doświadcza od chwili nawrócenia.

Ponadto w  książce znajdują się biogramy osób występujących w filmie, a także modlitwy przydatne do walki ze złym duchem. Jedną z nich jest modlitwa propagowana przez s. Angelę Musolesi za małżeństwa przeżywające kryzys.

W filmie występują:

O. Gabriel Amorth - egzorcysta watykański, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i obecnie jego honorowy prezes

O. Cipriano de Meo - obecny prezes MSE i najdłużej posługujący egzorcysta na świecie, któremu udzielał wskazówek sam o. Pio

Ks. Alvaro Bardelli - egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo

Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka

Ania Golędzinowska - nawrócona modelka

Francesca - osoba dręczona demonicznie