Franciszek. Życie - miejsca - słowa Zobacz większe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Św. Stanisława BM
Format: 13x19 cm, s. 328, oprwa miękka
ISBN: 978-83-7422-561-8

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Dlaczego Franciszek? Bo uratował Kościół i odwrócił porządek zastanego świata, a chrześcijanin bardzo potrzebuje, by coś go wytrąciło z „wszystkowiedzenia” o Panu Bogu. Biskup Grzegorz Ryś ma dar wcielania ducha św. Franciszka, czynienia go konkretnym i prowokującym do zmiany myślenia. Potrafi też uczynić ruch odwrotny – sprawić, że miejsca odległe w przestrzeni i czasie zaczynają mówić i odsłaniać swoją duszę. Ta dawna intuicja księdza, a obecnie biskupa Grzegorza zyskała dziś potwierdzenie w wyborze imienia przez następcę św. Piotra. Czytając tę książkę, wchodzimy ze św. Franciszkiem w jego świat i wyczuwamy, że Pan Bóg chce nam powiedzieć coś bardzo ważnego o sobie, o Kościele i o nas.
Książka składa się z dwóch części, które korespondują ze sobą. Pierwszą stanowi zapis rekolekcyjnych konferencji o życiu św. Franciszka; druga jest swoistym "przewodnikiem" po miejscach - Asyżu, La Vernie, Greccio, Fonte Colombo i innych - konkretne miejsca są przedstawione pod kątem kolejnych konferencji.

Franciszek. Życie - miejsca - słowa

Autor: Bp Grzegorz Ryś