Dzienniczek S. Faustyny, mały tw. Zobacz większe

Dzienniczek S. Faustyny, mały tw.

Wydawnictwo: Misericordia
Autor: Św. Siostra Faustyna Kowalska
Format: 12,00 x 16,50 cm s. 799, oprawa miękka
ISBN: 978-83-89731-84-5

Książka zaliczana jest do pereł literatury mistycznej w historii Kościoła. Ukazuje miłosierną miłość Boga do człowieka poprzez doświadczenie mistyczne prostej zakonnicy ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia - s. M. Faustyny Kowalskiej oraz jej prorocką misję głoszenia światu orędzia Miłosierdzia. "Dzienniczek" jest bogatym źródłem do poznawania tajemnicy miłosierdzia Bożego dla teologów i wszystkich wiernych. Lektura tego dzieła ukazuje prawdziwe oblicze Boga, który jest sprawiedliwy i miłosierny, oraz prawdziwe oblicze człowieka z jego godnością umiłowanego dziecka Bożego i zarazem ludzką słabością. Stanowi też osobliwy przewodnik życia duchowego, gdyż jego Autorka wnosi do życia Kościoła nowa szkołę duchowości - szkołę miłosierdzia, opartą na poznawaniu tajemnicy miłosierdzia Bożego i jej kontemplacji w codzienności oraz postawie zaufania wobec Boga (pełnienie Jego woli) i miłosierdzia względem bliźnich.

Dzienniczek S. Faustyny, mały tw.

Wydawnictwo: Misericordia
Autor: Św. Siostra Faustyna Kowalska