CD Widzialne i niewidzialne cz. V Audiobook Zobacz większe

Czas nagrania: 64 min.
Autorzy: J.Królikiewicz, A.Moczarski, R.Porzeziński
ISBN: 978-83-63154-12-7

Piąta część cyklu to spotkania ze świętą Barbarą, świętym Mikołajem i Nowonarodzonym Jezusem

01-05 ŚW. BARBARA " Opieka z nieba, dla tych co pod ziemią. (21’30”)

Barbara znaczy „obca”. Święta Barbara męczennica ma pod swoją opieką wiele różnych profesji: żołnierzy, saperów, hutników i marynarzy. Dawniej wszystkie statki w Europie opatrywane były jej wizerunkiem. Jest patronką dobrej śmierci. Od XX wieku św. Barbara znana jest przede wszystkim jako patronka górników. Ta jedna z najdzielniejszych kobiet w historii Kościoła rzeczywiście otacza ich szczególną łaską. Zespół „Widzialne i Niewidzialne” dotarł do historii, które choć wydarzyły się pod ziemią, bardzo ściśle łączą się z niebem. Ten odcinek jest głównie o górnikach, jej podopiecznych.

06-10 Św. MIKOŁAJ " Najbardziej kochany, choć najmniej znany. (22’26”)

Świat współczesny uczynił z niego grubego dziadka z Laponii, który przyjaźni się z reniferami, niekiedy daje prezenty, ale znacznie częściej naciąga nas na zakupy w supermarkecie. Tymczasem św. Mikołaj jest dla prawosławia najważniejszym świętym Kościoła. Był bardzo bogaty, ale cały swój majątek rozdał ubogim. Został biskupem Miry i stał się niezwykle charyzmatycznym, odważnym i bezkompromisowym wyznawcą Chrystusa. Jego grób jest miejscem ciągłych pielgrzymek, a ciało nadal nie uległo rozkładowi.

11- 16 BOŻE NARODZENIE " „MA GRANICE NIESKOŃCZONY” (20’03”)

Najważniejsze urodziny wszechświata, celebrowane na całym świecie w niezwykle uroczysty sposób, są najbardziej niepojętym i niezasłużonym darem, cudem, wydarzeniem w historii ludzkości. Wcielenie Boga w ciało człowieka, początek życia, które było zawsze. Cud za sprawą Ducha Świętego dokonany w ciele prostej dziewczyny. Ekipa „Widzialne i Niewidzialne” przeniosła się w czasie i przestrzeni i stała świadkiem cudownego poczęcia i radosnych narodzin.

CD Widzialne i niewidzialne cz. V Audiobook

Produkcja: RajMedia