Parafio obudź się wyzwania nowej ewangelizacji

Autor: bp Dominique Rey
Wydawnictwo: Przystanek Jezus 2014
Format: 15 x 21 cm, s.272, oprawa miękka
ISBN: 978-83-63739-07-2

Obecnie brak na stanie

"Z wielką radością i nadzieją witamy pojawiającą się w Serii Nowej Ewangelizacji książkę katolickiego biskupa Dominka Reya, który odpowiadając na wiele rodzących się w przestrzeni teorii pytań związanych z tematyką nowej ewangelizacji, przechodzi do ukazania konkretnych rozwiązań praktycznych, tak by idee nowej ewangelizacji mogły służyć odnowie naszych parafii i środowisk wiary. Wierzymy, że niniejsza publikacja zostanie przyjęta z dużym zainteresowaniem przez tych, którzy poszukują Bożych impulsów, potwierdzających odkrywane przez nich na modlitwie poruszenia Ducha i intuicje wynikające z miłości do powierzonego im Ludu." (ks. Artur Godnarski sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji)

"Niniejsza książka jest przyczynkiem do refleksji nad nową ewangelizacją, do której zachęca z całego serca papież. [...] Celem niniejszego opracowania jest ukazanie pilnej potrzeby ewangelizacji naszego postmodernistycznego społeczeństwa oraz zachęta do ponownego przyjrzenia się funkcjonowaniu Kościoła i wspólnot, co może doprowadzić do autentycznego nawrócenia duszpasterskiego. Czytelnik znajdzie tu konkretne wskazówki dotyczące nowej ewangelizacji, szczególnie w odniesieniu do parafii (część druga). Dokumenty zamieszczone w aneksie ukazują natomiast perspektywę działań misyjnych, jaka pojawia się przed nami. " (bp Dominique Rey)