Chalcedońska formuła...

Chalcedońska formuła...

Indeks: 9788363642624

30,48 zł

(30,48 zł szt)

Bez zmieszania i bez rozdzielania w świetle dokumentów Międzynarodowej Komisji Teologicznej
Autor: Sławomir Zatwardniecki
Format: 16,5 x 24 cm, s.312, oprawa: miękka
ISBN: 978-83-63642-62-4

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Sławomir  Zatwardniecki - doktor teologii dogmatycznej. Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce oraz Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Autor kilkuset artykułów oraz dwunastu książek. Zaangażowany w działalność ewangelizacyjno-formacyjną. Żonaty, ojciec czworga (wkrótce pięciorga) dzieci, mieszkaniec Wałbrzycha.

"Doktorat stawia sobie za cel odpowiedź na zasadniczą kwestię chrystologiczną: czy i jak wyraża się jedność Bóstwa i człowieczeństwa formuły chalcedońskiej "bez zmieszania i bez rozdzielenia" w hermeneutyce teologicznej głównych prawd wiary chrześcijańskiej, rozważanych w dokumentach Międzynarodowej Komisjii Teologicznej. [...] Rozprawa Zatwardnieckiego jest bardzo odważna w swoim kierunku badań, a także wykazuje wielkie zainteresowanie i znajomość teologii. Porusza się bowiem na wszystkich prawie obszarach wiary Kościoła i umiejętnie je jakby kontoluje. Dziś w ramach fragmentaryczności czy specjalizacji wiedzy jest to szczególnie ważne." (Ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź)

9788363642624
2020-03-17

Specyficzne kody

Nowy produkt