DVD Historia Św. Franciszka (2)

Elite - Ekskluzywna Kolekcja Ludzie Boga. Książka z filmem na płycie DVD
Reżyseria: Alessandra Gigante,
Język: lektor polski, napisy: polskie, format obrazu: 16:9, czas trwania filmu: 60 min, dźwięk: 2:0 nośnik: płyta DVD

Obecnie brak na stanie

Dołączony do książki film dokumentalny „Historia Św. Franciszka z Asyżu” Aleksandry Gigante jest próbą odpowiedzi na wiele pytań związanych z jego biografią i działalnością.

• Jak to się stało, że pełen zapału wojennego młodzieniec stał się orędownikiem pokoju ?
  • Dlaczego ci, którzy go znali i jego współcześni nazwali go „Kuglarzem Bożym” i „Bożym Szaleńcem” ?
  • Co miał na myśli, wzywając do ubóstwa, pokory i „radości doskonałej” ?
  • Jaki był jego stosunek do natury ?
  • Kim naprawdę był Franciszek z Asyżu ?

Zdjęcia do filmu realizowano w miejscach związanych z biografią św. Franciszka: kościół Chiesa Nova, który wchłonął dom rodzinny świętego, kościółek pod wezwaniem Marii Magdaleny, gdzie spotkał trędowatych, kościół Świętego Damiana wokół którego z czasem powstał klasztor i nad którego ołtarzem znajduje się krzyż, który przemówił do Franciszka (jest to wierna wobec przechowywanego w Bazylice Św. Klary oryginału kopia) i wiele innych. W dokumencie występują również znani we Włoszech historycy Kościoła.