Personalizm teologikalny ks. Józef Majki

Wydawnictwo: Papieski Wydział Teologiczny
Format: 17x24 cm, s. 491, oprawa miękka
ISBN: 978-83-60370-66-7

Rozważania nad naturą człowieka oraz strukturą bytu społecznego, jak po wielokroć poucza nas historia ludzkiej myśli, zawsze wydawały się stwarzać filozofom najwięcej trudności. Filozofia społeczna w wydaniu ks. prof. Józefa Majki pretenduje do bycia jedną z najbardziej komplementarnych teorii człowieka i społeczeństwa, jakie zrodziły się na polskiej ziemi w ostatnim stuleciu. Książka jest obszerną rozprawą, obejmującą myśl ks. Majki na trzech płaszczyznach. Najpierw przedstawiono filozoficzną koncepcję człowieka w ujęciu omawianego autora, następnie jego rozważania dotyczące dobra wspólnego, budowanego w klimacie miłości społecznej, na końcu omówiono przedstawione przez ks. Majkę analogie pomiędzy społecznością naturalną a społecznością nadprzyrodzoną.