Teologiczne podstawy duszpasterskiej misji kapłana

Autor: kard. Karol Wojtyła
Seria: Wykłady t. 1
Wydawnictwo: Papieski Wydział Teologiczny
Format: 14x20 cm, s. 20, oprawa miękka
ISBN: 978-83-60370-63-6

Dokumenty soborowe akcentują duszpasterską posługę kapłanów zjednoczonych ze swoimi biskupami pod wspólną nazwą "pasterze" albo też "pasteże duchowni". Poprzez tę nazwę wskazują na szczególne zadania kapłanów w Kościele zarówno w stosunku do świeckich, jak też zarazem we wspólnocie z nimi. Misję duszpasterską kapłana należy więc teologicznie ugruntować w całości zbawczego posłannictwa Kościoła.

Książka stanowi zapis wykładu wygłoszonego przez kard. Karola Wojtyłę podczas III Wrocławskich Dni Duszpasterskich.