Głód Boga. Kazania z Pentling

Format: 14 x 20 cm, s. 167, oprawa: twarda
ISBN: 978-83-277-1245-5

Ostatnie sztuki w magazynie

Człowiek pragnie czegoś większego. Odczuwa głód wielkiej miłości, nieskończonego ukojenia, głód Boga. Jeśli nie zostanie on zaspokojony, człowiek na dłuższą metę nie może żyć, bo nie znajduje odpowiedzi na to, co najbardziej istotne.

Joseph Ratzinger już jako prefekt Kongregacji ds. Nauki Wiary przez wiele lat głosił kazania dla parafian Pentling, niewielkiej miejscowości w jego rodzinnej Bawarii. Możemy w nich odnaleźć wszystkie najważniejsze tematy teologii przyszłego papieża osadzone w konkrecie życia codziennego. Widzimy księdza Ratzingera, który w niemal intymnej atmosferze mówi o tym, czym są wolność, kościelna wspólnota i jak zaspokajać w sobie głód Boga.

Jednego z najwybitniejszych teologów przełomu tysiącleci poznajemy w roli duszpasterza małej wiejskiej wspólnoty.

W skromnych kazaniach z Pentling widać, jak wielka teologia może współpracować z "frontowym" duszpasterstwem (…) bez zbędnego patosu, specjalistycznego żargonu czy nadmiernych uproszczeń.
(Ks. Jerzy Szymik, autor książki "Theologia Benedicta")