Widzieć sercem (10)

Wydawnictwo: TUM
Format: 15 x 21 cm, s.240, oprawa twarda
ISBN: 83-88301-66-7

Prezentowana książka powstała za sprawą wywiadu jaki został przeprowadzony z Kardynałem Joachimem Meisnerem przez młodego dziennikarza Stefana Rehdera. Niniejsza publikacja to autentyczne świadectwo o osobie Kardynała, jego wierze, przekonaniach i nadziejach. Bohater wywiadu dzieli się swoimi poglądami na temat modlitwy i liturgii, profesorów i kapłanów, Papieża i rodziny. Przedstawia swoje stanowisko na temat moralności, aborcji, partii i państwa. Koryguje przy tym nie tylko rozmaite stereotypy oraz błędne wyobrażenia o Kościele i religii, ale roztacza także własne perspektywy rozwoju Kościoła.