Dzieci, które widziały Maryję

Format: 15 x 21 cm, s.488, oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7864-669-3

Obecnie brak na stanie

Ks. Manuel Fernando Sousa e Silva, autor kilku poczytnych książek z dziedziny duchowości, zamienia się w historyka i wiernie cytuje wypowiedzi źródłowe dotyczące objawień fatimskich. Przedstawia dokładne portrety trojga dzieci- Hiacynty, Franciszka oraz Łucji- opisuje ich wygląd, sposób zachowania, temperament, ulubione zabawy i sposób spędzania wolnego czasu. Dociera do oryginalnych dokumentów i raportów z przesłuchań, dokładnie przedstawia przebieg wydarzeń od maja do października 1917 roku. Poruszający opis wyrzeczeń, jakie podejmowały Dzieci z Fatimy, aby wstawiać się za grzesznikami oraz by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi, nikogo nie pozostawia obojętnym i zachęca do szczerego rachunku sumienia. Siłą tej książki jest odczytanie ponadczasowego sensu Objawień Maryi i ukazanie Fatimy jako znaku nadziei dla świata.