Nowy Komentarz Biblijny. Druga księga MACHABEJSKA

Format: 17 x 24 cm, s.718, oprawa twarda
ISBN; 978-83-7797-681-4

Ostatnie sztuki w magazynie

Druga Księga Machabejska nie cieszy się zbytnią popularnością nawet w liturgii Kościoła. Zasłużone słowa uznania należą się więc autorowi prezentowanej pozycji – ks. Łukaszowi Laskowskiemu, w którego obszarze badań naukowych leży ta właśnie księga. Pochylając się nad problemem jej powstania,  wypełnił on bowiem pewną lukę na tym polu, szczególnie jeśli chodzi o rodzimą literaturę. Jak się bowiem okazuje, księga ta niesłusznie nie wzbudzała do tej pory zbyt dużego zainteresowania polskich egzegetów. Choć książki z serii Nowy Komentarz Biblijny przeznaczone są dla teologów i biblistów, inspirację mogą znaleźć tu wszyscy zainteresowani pogłębianiem wiedzy biblijnej. Chcący znać kontekst powstania poszczególnych ksiąg, tło historyczne, realia polityczne etc. A w konsekwencji wiedzieć, co i dlaczego jest do nas kierowane. Komentarz autorstwa ks. Laskowskiego, zachęcający do wnikliwego przeczytania Drugiej Księgi Machabejskiej, z pewnością rozjaśni niewiedzę w tym właśnie zakresie.