• Nowy

Format: 17x24 cm, s. 823, oprawa twarda
ISBN: 978-83-7797-537-4

Ostatnie sztuki w magazynie

Problematyka Pierwszej Księgi Machabejskiej jest bardzo bogata i jej rzetelne opracowanie wymagało od autora komentarza rozległej wiedzy, zwłaszcza historycznej. Ponieważ źródła pisane związane z tą epoką są wyjątkowo skromne, ks. Nawrot musiał sięgnąć do wyników badań archeologii oraz innych nauk pomocniczych historii, ułatwiając w ten sposób czytelnikowi uchwycenie ponadczasowego orędzia hagiografa. Szczególnie cenne w tym komentarzu jest dowartościowanie aspektów teologicznych księgi. Polski czytelnik otrzymuje wyjątkowo rzetelne opracowanie, które będzie służyło także następnym pokoleniom miłośników słowa Bożego. Zwłaszcza duszpasterze i katecheci mogą z niego wiele skorzystać w skutecznym przekazywaniu orędzia biblijnego oraz w pogłębieniu osobistej więzi z Bogiem.