• Nowy

Format: 15x21 cm, s. 107, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7793-309-1

Obecnie brak na stanie

Pobożność maryjna przedstawiana jest we współczesnym świecie jako niedzisiejsza. Współczesny Europejczyk zapomniał o Bogu. Nie da się ukryć, że władze naszego kontynentu bardzo starają się usunąć Boga z przestrzeni życia publicznego. Promowany styl życia nie zawiera w sobie akcentu chrześcijańskiej moralności, ducha modlitwy i zawierzenia Matce Bożej. Chociaż dziś ucieka się od symboliki religijnej, nie da się zakwestionować tego, że dwanaście gwiazd na fladze Unii Europejskiej ma swoje źródło w obrazie "Niewiasty obleczonej w słońce" opisanym w Apokalipsie (por. Ap. 12, 1). Europa przez wieki związana była z Kościołem katolickim i pobożnością maryjną. Bóg poprzez Maryję pragnie ożywić naszą wiarę i wskazywać drogę życia uczciwego i spełnionego.

W tych rozważaniach maryjnych odbędziemy pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Europy. Zobaczymy bogactwo i różnorodność lokalnych tradycji maryjnych. Poznamy historię miejsc, w których Maryja przemówiła do świata. Pochylimy się nad wiarą ludzi, którzy przez wieki pielgrzymowali do Matki Bożej.