Kościół Franciszek Świat

Format: 14x20 cm, s. 123, oprawa miękka
ISBN: 978-83-7595-877-5

Obecnie brak na stanie

To zapis rozmowy Tomasza Ponikło z ks. biskupem Grzegorzem Rysiem. Eksponuje niezwykłość postaci papieża Franciszka, powołując się na wypowiedzi papieskie, dotyczące roli i miejsca Kościoła we współczesnym świecie.

Na ich podstawie tworzy portret Papieża – człowieka otwartego, pełnego oryginalnych inicjatyw, osoby wrażliwej na drugiego człowieka szczególnie wobec ubogich i chorych. Wyjaśnia zaskakujące decyzje Ojca świętego, w których dopatruje się głębszego sensu. Tym samym zmienia funkcjonujący od wieków obraz papiestwa. Wiele decyzji budzi powszechne uznanie wiernych całego świata (i nie tylko ich).